A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Нижньоапшанська школа мистецтв Солотвинської селищної ради Тячівського району Закарпатської області

Історія школи

Музична школа у селі Діброва була побудована в 1980 році колгоспом "Дружба народів" та селянами. В 1980 р. школа була відкрита як філіал Солотвинської музичної школи (керівник Мокану Дмитро Васильович). 1983 р. школа стала самостійною і директором школи було призначено Борка Василя Юрійовича (1983-1990), з (1990-1994) директором працював Лумей Василь Михайлович, (1994-1997) Кубан Марія Федірівна, (1997-1998) Гудак Василь Антонович, (1998-1999) Влад Лучіана Юріївна, (1999-2002) Потапова Мая Олександрівна, 2002 Лаврюк Наталія Михайлівна. В школі працюють відділи: фортепіанний, скрипковий, народний, ударно духовий, хореографічний.

1985 року музична школа була передана на баланс відділу культури . 2007 року школа реорганізована в Нижньоапшанську дитячу школу мистецтв. Учнівські та викладацькі колективи школи є постійними учасниками мистецьких заходів села, району, області: 1-Вересня, Дня Вчителя, Дня Музики, Св.Миколая, Новий Рік, 8-Березня, Випускні вечори, обласному Румунському фестивалі»Мєрцішор».

В школі працювали викладачі (ф-но):Тимчук Т.М., Берсан Ю.О., Ковач Ж.Й, Боднар Л.П, Бороди Ю.М, Русанюк А.С., Полак М.Й, (скрипка): Паап В.Д. Попович З.М., Лумей І.М., Кубан А.А,Терехова В.І.(Муз.теор) Маркуш Я.М., Пекарюк М.Е, Пуліска І.Ю, Поп Л.І, Потапова М.А,Тиводар Є.М.(народні інст.) Борка В.Ю, Пітух М.М., Потапова В.Ф., Левко С.С., Березовська Б.Д.(ударно.духові), Лумей В.М.

Наша школа мистецтв - є національною школою, тому педагогічний колектив школи намагається зберігати румунські традиції та звичаї. В грудні 2003 року вперше в нашій школі був проведений різдвяний фестиваль "Noi umblam si colindam" ("Ми колядуємо").

Цей захід кожен рік організують студенти з України, які здобувають освіту в Румунії. Учні нашої школи з року в рік приймають участь в цьому фестивалі, виконуючи різдвяні обряди і співаючи колядки.

Також в 2009 році були в нашій школі проведені румунські вечорниці, в яких брали участь учні та вчителі школи (організатор викладач Влад Л.Ю.). На цих вечорницях розповідалися легенди про наше село, була показана робота, яку раніше виконували дівчата та жінки. Звучала румунська народна музика.

З року в рік колективи школи беруть активну участь в обласному фестивалі румунського народного мистецтва "Марцішор". Його учасники нагородженні численними грамотами та подяками від районної та обласної держадміністрацій.

На кожне Різдво, молодший хор школи виконує колядки в Православному храмі нашого села.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень